Heslo Montessori: „Pomôž mi, aby som to dokázal sám.“


Vývoj vášho dieťatka môžete ovplyvniť tým, s akou hračkou sa hrá. Autorka prelomového systému pedagogiky Montessori pri svojej výučbe využívala jednoduché drevené hračky, ktoré podľa jej návrhov zhotovoval miestny stolár. Tieto hračky dieťatku nevnucujú svoje vlastnosti, ale nechávajú ho, aby ich objavovalo a samé prišlo na to, ako sa bude hrať. Holandský výrobca Little Dutch ich vyrába podľa pôvodných nákresov a z ekologického dreva.


Stavebnicové kocky PURE & NATURE


Tieto očarujúce drevené kocky prinášajú do detskej izby zábavu s učebným efektom. Drevená krabička obsahuje rôzne tvary a farby kociek, ktoré stimulujú kreativitu a vzdelávanie dieťaťa, podporujú koordináciu očí a rúk, jemné motorické zručnosti a priestorové vnímanie dieťaťa. Vhodné pre deti od 18 mesiacov.


Kocka s aktivitami Blue/Pink


Drevená hracia kocka je všestranná, každá strana kocky ponúka dieťaťu inú aktivitu a zabezpečí mu zábavu na dlhé hodiny. Pomáha pri učení a rozpoznávaní tvarov a veľkostí a zároveň stimuluje motorické zručnosti dieťaťa. Vhodné pre deti od 18 mesiacov.


Dúha PURE & NATURE


Didaktická dúha v pastelových farbách sa dá postaviť na rôzne spôsoby (vežička, mosty, tunely pre autá, kopce a i.). Pomáha rozvíjať motoriku, fantáziu a predstavivosť dieťaťa a podnecuje ho k experimentovaniu.


Rodičovský tip: Pri vyberaní vhodnej hračky sa vždy dopredu zamyslite, čo Vaše dieťatko baví, ale aj čo mu chcete pomôcť rozvíjať. Ak sa Vám napríklad zdá trochu hyperaktívne, vyberte mu radšej hračku, ktorá ho naučí v pokoji sa sústrediť.


Vozíček s kockami pink/blue


Drevený vozík so stavebnými kockami pomôže dieťaťu s prvými krôčikmi a zároveň rozvíja jeho priestorové vnímanie pri vkladaní 27 kusov rôznych drevených kociek. Vhodné pre deti od 1 roka.


Nasadzovacie krúžky - pyramída PURE & NATURE


Drevená klasika v pastelových farbách, ktorá rozvíja jemnú motoriku a myslenie dieťaťa. Úlohou je navliecť krúžky na tyčku, poradie však závisí na malom hráčovi. Niektoré deti majú rady systém a niektoré baví nepravidelnosť. Oboje je správne. Vhodné pre deti od 1 roka.

Rodičovský tip: Každé dieťa je jedinečné a prejavuje záujem o veci a dianie okolo seba v určitom období. Pozorujte svoje dieťa pri činnosti a podľa jeho záujmu vyberajte vhodné hračky a pomôcky, ktoré mu pomôžu v rozvoji a zažije pri nich zábavu i úspech.


Kocky komín


10 kociek pomôže dieťaťu pri učení sa farieb, tvarov, zvierat a počítaní do 10. Kocky navyše rozvíjajú jemnú motoriku a koordináciu. Deti z nich stavajú veže, bezpečne ich búrajú a pri skladaní do seba sa učia počítať - všetky sú totiž očíslované! Zo zvieratiek na stenách si môžete postaviť vlastnú ZOO na niekoľko spôsobov a kombinácií. Vhodné pre deti od 18 mesiacov. 


Zatĺkačka blue/pink


Zábavnou formou precvičuje koordináciu rúk a silu predlaktí. Deti radi ničia stavebnice a robia pritom hluk. Nemajte im to za zlé, je to súčasť spoznávania fyzikálnych vlastností okolia! Dôležité je len, aby mali vhodné hračky, na ktorých sa môžu takto "vybúriť". Vhodné pre deti od 1 roka.


Gulička v klietke blue/pink


Detská hrkálka a prvý hlavolam v jednom! Vaše dieťa sa naučí, že nie každá úloha má riešenie. Gulička sa totiž nedá vybrať a dieťa to bude skúšať celé hodiny. Pri hraní posilňuje ruky a sústredenie dieťaťa. Vhodné pre deti od 3 mesiacov.


RybačkaTáto hra podporuje jemné motorické zručnosti a sústredenie detí. Cieľom hry je na udicu s magnetom chytiť čo najviac rýb, ale pozor na starú topánku! Úroveň obtiažnosti možno prispôsobiť veku a schopnostiam hráčov. Vhodné pre deti od 3 rokov.


Rodičovský tip: Plastové hračky sú neekologické a môžu obsahovať chemickú látku BPA, alebo jeho náhradu BPS, ktoré Vaše dieťatko poškodzujú (mentálne a hlavne hormonálne!). Dávajte pozor, s akými hračkami sa hrá Vaše najmilšie. Radšej uprednostnite zdravotne nezávadné materiály ako drevo, sklo a bambus. Little Dutch vyrába hračky z ekologického dreva a farebné nátery sú len na vodnej báze. Viac o škodlivých účinkoch bisfenolov na dieťatko si prečítajte v tomto článku.